Leergang Close Reading
woensdag 13 september 2023
In deze leergang
Close Reading gaan leerkrachten aan de slag om hun eigen begrijpend leesonderwijs te versterken.“Hoera, begrijpend lezen!” Hoe vaak hoor je dat in uw klas? Veel leerlingen vinden begrijpend lezen niet leuk. En dat terwijl begrijpend lezen ook wel de belangrijkste vaardigheid voor de 21ste eeuw wordt genoemd. Close reading is een verdiepende manier van begrijpend lezen waarbij de inhoud van een complexe tekst centraal staat. De leerlingen gaan op een actieve manier aan de slag gaan met de tekst. Herlezen, aantekeningen maken, samenvatten, monitoren, samenwerken, redeneren, discussiëren, en reflecteren zijn de belangrijke vaardigheden waar het hier om draait.
Tijdens deze 5 bijeenkomsten leer hoe je door middel van Close Reading de tekst centraal stelt en maak je van jouw leerlingen actieve lezers.
De volledige leergang bestaat uit 5 bijeenkomsten. Aanmelden voor de losse bijeenkomsten is niet mogelijk.
De bijeenkomsten zijn gepland van 14:00 - 16:30 uur op de volgende dagen:
woensdag 13 september 2023
woensdag 8 november 2023
woensdag 17 januari 2024
woensdag 27 maart 2024
woensdag 12 juni 2024
We gaan ervan uit dat, als jij je inschrijft, bij alle bijeenkomsten aanwezig bent.

Kennis verwerven

Oefenen
Bijeenkomst
Trainer: | Tony van Dalen van Expertis |
Tijd: | 14.00 - 16.30 uur |
Locatie: | Locatie volgt |
Doelgroep: | Leraren midden- en bovenbouw PO |
Kosten: | Aan deze leergang zijn geen kosten voor de deelnemer verbonden. |
Annuleren: | Annuleren tot 1 week voor de eerste bijeenkomst is kosteloos, hierna zal €25,- in rekening worden gebracht bij de school. |
Meld je aan